امام زمان

پس از ظهور حضرت مهدی عج

#پس_از_ظهور

💢 امام مهدی عج در روز عاشورا ظاهر می شود و شب عاشورا مکه را میگیرد. همین یمنی ها 7 ماه قبل از ظهور با امام هستند؛ یمانی نائب خاص حضرت است که حاکم یمن می شود، او ارتش و نیرو میفرستد و مسجد الحرام و مکه را در روز جمعه میگیرند. امام(عج) روز شنبه که روز عاشورا یعنی روز شهادت جدش امام حسین علیه السلام است ظهور میکند.
♻️ امام صادق علیه السلام پیغام و خطبه اول امام خطاب به جهانیان را اطلاع می دهند. خلاصه اش این است که امام بعد از ظهور میفرمایند ما منظومه ی امامتیم و خدا ما را فرستاد که عدل را در زمین قرار دهیم امری که قریش و اصحاب پیغمبر نگذاشتند، و انواع دشمنی ها علیه ما کردند و اجداد ما را کشتند و امر رسید به من.
🌙 خداوند تبارک تعالی فرمود اجازه نمیدهم دشمنی به ایشان هم برسد؛ و عمر ایشان را به مانند حضرت خضر تمدید کرد تا به وقتش بیاید. الان آمدم که “لیظهره علی الدین کله”. که بر تمام زمین ظاهر شود. امام (عج) در حال حاضر خودشان بر ما ظاهر و غالبند اما برای همه اهل زمین ظاهر نیستند.
💯 امام سلام الله علیه در مکه ظاهر می شود و تقریبا دو ماه آنجا هستند و بعد به سمت مدینه حرکت میکنند. آن زمان در مدینه دولت عربستان که از درگیری های داخلی تضعیف شده است  از سفیانی  درخواست نیرو میکند.(سفیانی 7 ماه قبل از ظهور حاکم سوریه میشود و دشمن سرسخت امام سلام الله علیه است) و برای حفظ امنیت مدینه به این شهر نیرو میفرستد. بعدا همین نیرو را به سمت مکه میفرستد که با حضرت بجنگد، که در آنجا خسف می شود(در زمین فرو میرود). بعد از مسجد شجره که منطقه البیداء و پر از کوه است زمین در اثر خسف صاف می شود. و پیامبر اشاره به این مکان داشتند که در اینجا و در زمان حضرت مهدی عج اینجا خسف می شود.
📚 برگرفته از سخنان حضرت علامه کورانی در مراسم اعتکاف امسال.

شیعه امام12 (3)

پس از ظهور حضرت مهدی عج

Imam-mahdi

پس از ظهور حضرت مهدی عج

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code


یک جمله برای امام زمان 
بنویس