امام زمان

آیا فردی از امام مهدی عج بزرگ‌تر هست

💯آنچــــــــه بـــــایـــــد بـــــدانیـــــــم💯
🔷مهـــــــ📜ـــدویـــــت🔷

#یا_صاحب_الزمان_عج

💠آیا فردی هم داریم که از امام مهدی علیه‌‌السلام بزرگ‌تر باشد؟⁉️

🌺اگر مراد بزرگی سن باشد، حضرت خضر و حضرت عیسی علیهماالسلام پیش از امام زمان بوده، تا کنون زنده‌اند؛ ولی اگر مراد مقام معنوی باشد، مقام و منزلت معنوی پیامبران و اولیای الهی متفاوت است؛ در این میان پیامبر اسلام حضرت محمد صلی‌الله‌علیه‌وآله در رتبه نخست قرار دارد. هیچ پیامبر یا فرشته‌ای وجود ندارد که به مقام پیامبر اکرم برسد. به همین جهت رسول اکرم اشرف مخلوقات خداوند است.

💥پس از پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وآله طبق بیانات خود آن حضرت، شخصیت دوم عالم خلقت امیرالمؤمنین علی‌بن‌ابی‌طالب علیه‌السلام است که هیچ پیامبر و فرشته‌ای (غیر از پیامبر اسلام) به عظمت و بزرگی مقام آن حضرت نمی‌رسد. حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا علیها‌السلام در رتبه بعدی قرار دارد و طبق روایات، خود امام عصر، آن حضرت را به‌عنوان الگو و اسوه خود معرفی کرده است.[۱]

🔱پس از او امام مجتبی و امام حسین علیهما‌السلام است. اما نسبت به درجات معنوی بقیه ائمه که آیا همه با هم برابرند، یا امام قبلی از امام بعدی برتر است، یا اینکه حضرت حجت از هشت تن دیگر افضل و برتر است،[۲] بحث و گفت‌وگو است.💢

💠در میان سایر ائمه، امام مهدی علیه‌السلام بیش از همه مورد توجه روایات قرار دارد. شاید به این دلیل که ایشان نقطه اوج درخشش سلسله امامت می‌باشد.

⚠️نکته آخر اینکه طبق روایات، همه ائمه معصومین با پیامبر از یک نورند و همه آنان اشرف مخلوقات عالم هستند و هر کدام در شرایط خاصی ظهور کرده‌اند. تلقی ما بیشتر متأثر از شرایط زمانی خاص آنان است، وگرنه مقام و عظمت آنان برای کسی قابل درک نیست.

✴️بنابراین می توان گفت از این نظر که آنان نور واحدند، همگی دارای یک مرتبه هستند.💢

Imam-mahdi

آیا فردی هم داریم که از امام مهدی عج بزرگ‌تر باشد

📚پی‌نوشت‌ها🖇

1⃣. احتجاج، طبرسی، ج۲، ص۴۶۷؛ بحارالانوار، علامه مجلسی، ج۵۳، ص۱۸۰.
2⃣. مختصر بصائر الدرجات، حسین‌بن‌سلیمان حلی، ص۱۵۹،

#بزرگتر_از_امام_زمان_عج

☘ألـلَّـهُـمَــ عَـجِّـلْ لِـوَلـیِـکْ ألْـفَـرَج☘
≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡
🕊ظهـــور نـزديــڪ اســت🕊

شیعه امام12 (3)

آیا فردی هم داریم که از امام مهدی عج بزرگ‌تر باشد

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code


یک جمله برای امام زمان 
بنویس